Twoja historia
autor: Ty

Zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia dziennikarskiego projektu – „Łyżeczka Dziadka". Naszym celem jest utrwalenie, w formie mini-reportaży historii i opowieści o przeszłości. Osią projektu są przedmioty codziennego użytku, w których odbija się historia - rodziny, społeczności, regionu czy kraju. Opowieści o niewielkich i niejednokrotnie pozornie bezwartościowych obiektach często kryją w sobie odwołanie do losów przodków i niezwykle interesującej historii województwa.
Jeśli w Twojej rodzinie, wśród znajomych czy w najbliższym otoczeniu znajdują się przedmioty, w których jak w soczewce odbija się historia Śląska i Polski – napisz do nas. Zależy nam na wszelkiego rodzaju historiach – tych o losach całego narodu i tych o wydarzeniach ważnych dla lokalnej społeczności. Przedmioty, pamiątki, bibeloty, które dotychczas były niemymi świadkami historii teraz mają szansę przemówić – Waszym głosem. Szukamy wszelkiego rodzaju opowieści  poważnych i zabawnych, o wydarzeniach wielkich i całkiem małych. 
„Łyżeczka Dziadka" może być swoistą biblioteką opowieści o przedmiotach i opowieści przedmiotów. Pomóż nam ją uzupełnić o historię Twoją lub Twojej rodziny. Jak to zrobić? Opisz przedmiot i jego interesującą historię i sfotografuj go. Długość tekstu powinna wynosić od 2000 do 3000 znaków. Jeśli nie możesz zrobić zdjęcia opisywanemu obiektowi – napisz do nas, a my wyślemy do Ciebie fotografa. Tekst z Twoim opisem znajdzie się na stronie projektu i będzie promowany wraz z innymi wielkimi opowieściami niewielkich rzeczy. 

Zapraszamy do współpracy! 

Stowarzyszenie Górnośląski Klaster Kreatywny

Autor tekstu: Ty